Strona główna Polecane 18 Rzeczy w Życiu, Które Nie Są Tego Warte

18 Rzeczy w Życiu, Które Nie Są Tego Warte

Ostrzegam, wszystko opiera się na doświadczeniach i spostrzeżeniach autora.

1. Współpraca lub praca z przyjaciółmi tylko dlatego, że są przyjaciółmi.

Przyjaźniłem się z ludźmi i ze względu na ich powinowactwo lub wspólny interes zobowiązałem się do porozumień, które zakończyły się ogromnymi niepowodzeniami.

Kilku przyjaciół nigdy w pełni nie zapłaciło mi za pracę, ludzie, z którymi pracowałem, nie kultywowali przydatnego poziomu umiejętności, a inni byliby po prostu słabi lub uprawnieni w sprzeczności z wysiłkiem, który wkładali.

Powinieneś współpracować z ludźmi w oparciu o ich oczywiste umiejętności, reputację i wszechstronny profesjonalizm. Jeśli akurat dobrze się dogadujesz, to świetnie, a częściej nie.


2. Uprawianie seksu z kimś, ponieważ czułeś się pod presją.

Często kobiety odczuwają presję, by zobowiązać się do uniknięcia konfrontacji lub „zrobić to, czego się od nich oczekuje”, a mężczyźni czują się zobowiązani do kontynuowania, aby uniknąć upokorzenia nieudolności seksualnej. Są to tragiczne motywacje do czegoś tak intymnego.

Musisz zrozumieć, że twoje ciało jest twoje i określasz swoje wartości oraz sytuacje, w których możesz dzielić się tym doświadczeniem. Nie poddawaj się presjom zewnętrznym.

To jest twoje niezbywalne prawo, a jeśli nie czujesz się komfortowo z czymś, absolutnie nie możesz się poddać, ponieważ zachowujesz się tak, jakby twoje uczucia nie miały znaczenia. Możesz myśleć, że nie pamiętasz tych okazji, ale one pozostają.

Jeśli nie popierasz siebie, kto to zrobi?


3. Celowe dążenie do „duchowości”.

Wielu ludzi, którzy dążą do duchowości w nowym wieku, wydają się sprzedawać jedną z jej ideologii, produktów lub stać się bardziej zdezorientowanymi. Oświeceniem tej filozofii jest często „nicość”, „bycie” i „nie-ja”. Może to stanowić przeszkodę w samorealizacji.

Samorealizacja to ty jako coś zdefiniowanego , angażującego się w swoje talenty i rozwijającego potencjał. Duchowość przedstawia cię jednak jako coś nieokreślonego 

Może to skutkować osłabieniem twoich ambicji i zdolności do pracy nad swoimi umiejętnościami, aby rozwinąć swój potencjał. Może odebrać motywację, usuwając poczucie hierarchii wartości, która pozwala ci realizować niektóre rzeczy nad innymi. Zastępuje wizję przyszłości wieczną teraźniejszością. Z tego powodu wiele osób utknęło w liminalności i niezdecydowaniu.


4. Krytykowanie poglądów politycznych online.

Wiele rzeczy będzie stale zagrażać twoim wartościom w Internecie.

Chyba że pozwala to na zrozumienie własnego lub cudzego stanowiska z większą rozdzielczością – to strata czasu. Prawie zawsze inni nie zmieniają zdania, więc wybieraj swoje bitwy.

Bądźmy szczerzy, nie ma znaczenia, ile „pisowców” czy „nazistów” zniszczyłeś, prawdopodobnie i tak byłeś przynętą, trollem lub nieironicznie reagowałeś na artykuł satyryczny.


5. “Ranting” w mediach społecznościowych.

Czyli gadanie pod wpływem gniewu i złości. Celem niekoniecznie jest udostępnianie dokładnie przeanalizowanych informacji, ale udowodnienie swojej racji. To, co brzmi rozsądnie i skutecznie, gdy jesteś emocjonalny, jest zdecydowanie niewiarygodne w tłumaczeniu dla osób, które swobodnie przeglądają media społecznościowe. Prawdopodobnie wyglądasz jak niedoinformowany idiota, który nie może się kontrolować.

To po prostu kulka dla twojego przyszłego ja.


6. Picie dużej ilości alkoholu, w każdej sytuacji.

Jest to zaskakująco trudny wniosek dla ludzi. To tak, jakby za każdym razem, gdy pojawiło się złe doświadczenie, zła decyzja lub zły kac, każda potencjalna lekcja nagle zniknęła z pamięci – ale kiedy zobaczysz to w prostych słowach, to ma sens, prawda?

Alkohol może pomóc spędzić dobrze czas, ale dość często go niszczy. Wydaje się, że ludzie stają się bardziej otwarci, ale także bardziej przypominają zwierzęta; przywoływanie zwykle stłumionego pierwotnego popędu pożądania i agresji, aby zwalczyć zranienie.


7. Mówienie uzależnionej osobie żeby przestała.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​nie będą otwarci.

Jeśli ktoś ma słabość, która pozwoliła na uzależnienie, co z kolei stworzyło alternatywną rzeczywistość w umyśle uzależnionego, który racjonalizuje wszelkie konsekwencje uzależnienia, to ten ktoś jest w głębokim gównie.

Mówienie im, że muszą powstrzymać coś, czego nie uznają, ponieważ oznacza to, że będą musieli sobie radzić z rzeczami, które są gotowi zniszczyć prawdopodobnie nie pójdzie dobrze.

Ci ludzie sami muszą dojść do wniosków i nie będą prosić o pomoc, dopóki ich iluzja nie załamie się po ciężkiej perswazji przez życie.


8. Angażowanie się w kłótnię między dwojgiem ludzi w związku.

Czy naprawdę chcesz się zaangażować?

Możesz zostać kozłem ofiarnym ich konfliktu. Czasami potrzeba bardzo dużo, aby dwoje ludzi się rozstało. Czasami do złudzenia.

Na przykład, niektórzy ludzie absolutnie odmówią uwierzenia, że ​​partner oszukuje, nawet jeśli powie im o tym wielu przyjaciół lub nawet osoba, która sama z nimi spała. Inni pozostaną pomimo manipulacji emocjonalnej lub nadużyć.


9. Media społecznościowe.

To dobry organizator komunikacji i kontaktów, ale zabierze ci cenną ilość czasu. Został zaprojektowany, aby Cię zaangażować. Twój mózg dostosuje się do tego i wynagrodzi cię za twoje zaangażowanie.

Z czasem to cię przyzwyczaja i tworzy zależność. Wasze impulsy zostaną okablowane, a nawyki nie będą zgodne z waszymi celami.

W badaniu z 2012 r. Oszacowano, że firmy w USA tracą 650 miliardów dolarów rocznie z powodu mediów społecznościowych, które mogą być tylko gorsze dzisiaj. Jaka może być równoważna strata w twoim życiu?


10. Ślepe badania w Internecie.

Jeśli jesteś typem, który zużywa znaczną ilość informacji i czyta artykuły do ​​3:00 rano, ponieważ chcesz wiedzieć wszystko, co dzieje się w społeczeństwie, lub wiedzieć o wielu interesujących Cię tematach, przytłoczysz się i niczego nie zapamiętasz, jeśli nie ma określonego projektu ani celu.

Jest to trudne, ponieważ przekonuje cię, że się uczysz, ale to napięte poczucie niespełnienia po chwili konsumowania większej ilości informacji wciąż istnieje, jakbyś grał w gry wideo przez cały czas.

Głębokie uczenie się jest powolne i skoncentrowane.


11. Kupowanie niepotrzebnych luksusów, jeśli jesteś poniżej wyższej klasy średniej.

W ten sposób ludzie tracą pieniądze. Próbują kupić prestiż, a nie zdobyć go.

Może to być samochód, którym się zadłużasz, posiadanie najnowszej technologii w danym momencie lub po prostu życie ponad twoje środki zamiast oszczędzanie lub inwestowanie.

Naprawdę trudno jest ustalić, czy naprawdę potrzebujesz / chcesz / zasługujesz na coś, ale „powiedz”, że racjonalizujesz.

Pamiętaj, że opóźniona gratyfikacja jest głównym wyznacznikiem sukcesu.

12. Późne spanie, kiedy wiesz, że masz pracę następnego dnia.

Nienawidzę brzmieć jak twoja matka, ale nawet ja wciąż to robię często, ponieważ czuję, że nigdy nie mam dość roboty.

Szczególnie nie śpię do późna, gdy następnego dnia jest więcej pracy, ponieważ odczuwam presję, że nie mogę robić tego, co chcę przez dłuższy czas; ale następny dzień jest zawsze bardziej nieszczęśliwy, a potem nie masz już energii na własne działania i cele.

Sen jest niezwykle ważny dla twojego ciała, umysłu i zdrowia psychicznego. Łatwo jest to postrzegać jako coś, co można poświęcić, ale tak nie jest.


13. Randki z kimś o różnych podstawowych wartościach.

Nie, miłość nie zwycięża wszystkich.

„Bez względu na to, jak wielka jest początkowa chemia, jeśli twoje wartości są na dwóch różnych stronach, szanse na małżeństwo znacznie się zmniejszają.”
Chana Levitan

Naprawdę możliwe jest zmarnowanie wielu lat życia z kimś niekompatybilnym, a każdy z was będzie myślał, że masz rację we własnej sytuacji, i spróbuje zmienić drugą osobę.

Odkryj swoje wartości i osobowość i znajdź kogoś podobnego, ale być może nie za blisko, bo jakieś wyzwanie jest dobrą rzeczą.

Czasami kompromis rodzi jedynie niechęć.


14. Działanie z zemsty.

Jeśli naprawdę rozumiesz zemstę jako środek sprawiedliwości, zrozumiesz, że jest daremna. Jedyną prawdziwą sprawiedliwością jest to, gdy ktoś rozumie swój błąd, żałuje go proporcjonalnie do błędu, podejmuje odpowiedni wysiłek lub poświęcenie, aby naprawić błąd, a jego nowe wartości uniemożliwiają mu popełnienie błędu.

Ta sprawiedliwość jest niestety skazana jedynie na osobistą realizację, ale pewne poczucie sprawiedliwości wynika z faktu, że jeśli nie zdają sobie z tego sprawy, nie dorastają. Są zahamowani.

Z zemsty nikt niczego się nie uczy. Dajesz sprawcy powód racjonalizacji własnej winy, dając im dowód, że jesteś tak samo zły jak oni.


15. Zaniedbanie twojego potencjału.

Ludzie zaniedbują swój potencjał, odkładając umiejętności kultywowania na obszary, którymi są pasjonatami lub wydaje im się, że są, tworząc napięcie, które jest skomplikowane i bolesne.

Tragedia polega na tym, że ludzie zaniedbują te rzeczy, ponieważ to one rozwiną ich w to, kim chcą być i pozwolą im zapewnić wartości w sposób, w jaki chcą to zrobić, pomimo związanych z tym obaw i wątpliwości.


16. Długotrwała praca w pracy, której nienawidzisz lub z ludźmi którzy źle cię traktują.

Zniszczy to twoją pewność siebie i zmarnuje cenny czas. Twoje życie stanie się rutyną i to wszystko. Opracowanie sposobu psychicznej, emocjonalnej i być może fizycznej ucieczki nie będzie zdrowe.

Powinniśmy zawsze rozwijać się i działać zgodnie z wizją, która pomaga motywować nas w życiu i wyrażać, kim jesteśmy.


17. Szkolnictwo wyższe, gdy nie masz planu.

Będziesz miał po prostu bezużyteczny stopień i stracisz dużo cennego czasu i pieniędzy. Czasami lepiej jest być przedsiębiorczym i iść własną drogą, jeśli masz ochotę na pracę i ryzyko. Większość ludzi informuje, że uczy się wszystkiego, co wiedzą, w pracy. Zależy to oczywiście od wyboru kariery. Ludzie mogą stać się podejrzliwi, jeśli jesteś chemikiem w piwnicy.

Strzeż się także przedmiotów humanistycznych. Zajęcia są cenne, ale nie jest tak, że wiele osób zatrudni cię jako filozofa.

Mogłoby to z pewnością pomóc ci zdobyć pozycję, wylewając poczucie wyrafinowania lub erudycji, ale jeśli pójdziesz tą drogą, prawdopodobnie będziesz musiał także mieć wielkie umiejętności przedsiębiorcze, aby zarabiać na życie.


18. W pogoni za zabawą i kaprysem lat dwudziestych.

Jasne, możesz zrobić trochę tego czy tamtego. Doświadczenia w podróży i pracy to dobre rzeczy. Jeśli nie masz poczucia presji, ponieważ jesteś w wieku 20 lat, możesz zacząć dość mocno uderzać w ścianę w wieku 27–30, kiedy zdasz sobie sprawę, że albo nic nie osiągnąłeś, albo nie wiesz, jak wesprzeć resztę życia i zmarnowałeś te lata, nie zastanawiając się nad swoją przyszłością.

Uważaj też na pochopne decyzje, szczególnie jeśli chodzi o relacje i seks. Możesz utknąć z kimś znacznie wcześniej niż miałeś szansę określić swoje wartości.

Staraj się zrobić plan, podczas gdy doświadczasz więcej życia i jak wyżej, rozwijaj umiejętności.

Blogia
Blogia
Jeśli nie chcesz być zapomnianym szybko po śmierci, albo zaraz pisz rzeczy warte przeczytania, albo czyń rzeczy warte opisania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read

18 Rzeczy w Życiu, Które Nie Są Tego Warte

Ostrzegam, wszystko opiera się na doświadczeniach i spostrzeżeniach autora. 1. Współpraca lub praca z przyjaciółmi tylko dlatego, że są przyjaciółmi. Przyjaźniłem się z ludźmi...

Chcesz być zdrowym? Zobacz jak niewiele musiałbyś ćwiczyć!

Codzienny cel na ilość zdobytych kroków to najprostszy sposób dla przeciętnego człowieka na uzyskanie minimalnej dziennej dawki aktywności fizycznej. Rzymski lekarza Galen jest przodek...

Jak Przestać Nadmiernie Myśleć – Wyjaśniają Psychologowie

Nadmierne myślenie może prowadzić do poważnego stresu emocjonalnego i może zwiększyć ryzyko problemów ze zdrowiem psychicznym. Myślenie o czymś w nieskończoność - jest męczące. Podczas gdy...