Strona główna Styl Życia Jak Przestać Nadmiernie Myśleć - Wyjaśniają Psychologowie

Jak Przestać Nadmiernie Myśleć – Wyjaśniają Psychologowie

Nadmierne myślenie może prowadzić do poważnego stresu emocjonalnego i może zwiększyć ryzyko problemów ze zdrowiem psychicznym.

Myślenie o czymś w nieskończoność – jest męczące.

Podczas gdy wszyscy zastanawiają się nad kilkoma rzeczami od czasu do czasu, myśliciele spędzają większość swojego czasu na rozmyślaniu, przez co wywierają na siebie presję. Następnie mylą tę presję ze stresem.

„Są ludzie, którzy nadmiernie myślą, co jest po prostu patologiczne”, mówi psycholog kliniczny Catherine Pittman, profesor nadzwyczajny na wydziale psychologii w Saint Mary’s College w Notre Dame w stanie Indiana. „Ale przeciętny człowiek również zwyczajnie przecenia rzeczy”. Pittman jest także autorem „Rewire Your Anxious Brain”.

Nadmierne myślenie może przybierać różne formy: niekończące się rozważania przy podejmowaniu decyzji (a następnie kwestionowanie decyzji), próby czytania w myślach, próby przewidywania przyszłości, czytania w najdrobniejszych szczegółach itp.

Ludzie, którzy zastanawiają się nad konstruktywnymi komentarzami w swoich głowach, krytykując i oddzielając to, co mówili i robili wczoraj, że źle wyglądają – i obawiają się o straszną przyszłość, która może na nich czekać

“Co jeśli” i “Czy powinienem” dominuje ich myślenie, tak jakby niewidzialna ława przysięgłych osądzała ich życie. Dywagują również nad tym, co publikować w Internecie, ponieważ są głęboko zaniepokojeni tym, jak inne osoby będą interpretować ich posty i aktualizacje.

Nie śpią dobrze, ponieważ ich przemyślenia i zmartwienia sprawiają, że nie mogą zmrużyć oka. „Przeważnie powtarzają wydarzenia, zadając dużo pytań: dlaczego tak się stało? Co to znaczy?” Dodaje Susan Nolen-Hoeksema, kierownik katedry psychologii na Uniwersytecie Yale i autorka Kobiet, które zbyt wiele myślą: jak uwolnić się od przemyślenia i odzyskać swoje życie.

Nadmierne myślenie jest destrukcyjne i wyczerpujące umysłowo. Może sprawić, że poczujesz się, jakbyś utknął w jednym miejscu, a jeśli nie będziesz działać, może to mieć duży wpływ na twoje codzienne życie. Może szybko narazić twoje zdrowie i samopoczucie. Przeżywanie czyni cię bardziej podatnym na depresję i lęk.

Wiele osób zastanawia się, ponieważ boją się przyszłości i tego, co może pójść nie tak. „Ponieważ czujemy się wrażliwi na przyszłość, staramy się rozwiązywać problemy w naszej głowie”, mówi David Carbonell, psycholog kliniczny i autor „ The Worry Trick: How Your Brain Tricks You into Expecting the Worst and What You Can Do”.

Ekstremalne przemyślenia mogą łatwo osłabić poczucie kontroli nad życiem. Okrada to nas z aktywnego uczestnictwa we wszystkim co dzieje się wokół nas.

Przewlekłe lęki powodują większą częstość występowania problemów wieńcowych i stłumione funkcjonowanie odpornościowe. Zastanawianie się nad przeszłością lub przyszłością również odciąga nas od teraźniejszości, uniemożliwiając nam ukończenie prac nad którymi pracujemy. Jeśli zapytasz myślicieli, jak się czują, nikt nie powie „szczęśliwy”. Większość czuje się nieszczęśliwa.

Nadmierne myślenie może uwięzić mózg w cyklu zmartwień. Kiedy przeżywanie staje się tak naturalne jak oddychanie, musisz szybko sobie z tym poradzić i znaleźć rozwiązanie.

Aby przezwyciężyć nadmierne myślenie, Pittman zaleca zastąpienie tej myśli. „Mówienie sobie, aby nie mieć pewnej myśli, nie jest sposobem, aby jej nie mieć”, mówi. „Musisz zastąpić tę myśl.” A gdybym powiedziała ci, żebyś przestał myśleć o różowych słoniach? O czym będziesz myśleć? Zgadza się: różowe słonie. Jeśli nie chcesz myśleć o różowym słoniu, wyczaruj obraz, powiedzmy, żółwia. „Być może jest duży żółw trzymający różę w pysku podczas pełzania” – mówi Pittman. „Nie myślisz teraz o różowych słoniach”.

Odsuń się od siebie, kiedy utkniesz w głowie. Możesz poskromić swój nadprzyrodzony nawyk, jeśli możesz zacząć kontrolować swój własny głos – ten wewnętrzny głos, który zapewnia nieprzerwany monolog w ciągu dnia, a nawet w nocy.

„Możesz kultywować niewielki dystans psychologiczny, generując inne interpretacje sytuacji, co sprawia, że ​​twoje negatywne myśli są mniej wiarygodne”, mówi Bruce Hubbard, dyrektor Cognitive Health Group i asystent profesora psychologii i edukacja na Columbia University. Nazywa się to restrukturyzacją poznawczą.

Zadaj sobie pytanie – jakie jest prawdopodobieństwo, że tak naprawdę się boję? Jeśli prawdopodobieństwo jest niskie, jakie są bardziej prawdopodobne wyniki?

Jeśli wciąż o tym myślisz, przeformułuj go, aby odzwierciedlić pozytywny wynik, którego szukasz ”, sugeruje Nolen-Hoeksema.

„Zamiast „Utknąłem w karierze” , powiedz sobie lub lepiej napisz: „Chcę pracy, w której czuję się bardziej zaangażowany”. Następnie opracuj plan poszerzenia swoich umiejętności, sieci i szukać możliwości lepszej kariery.

Znajdź konstruktywny sposób przetwarzania wszelkich zmartwień lub negatywnych myśli, mówi Honey. „Zapisuj swoje myśli w dzienniku każdej nocy przed snem lub z samego rana – nie muszą być w żadnej kolejności. Zrób „zrzut mózgu” wszystkiego, co masz na myśli, na stronę. Czasami może to pozwolić na poczucie ulgi”- zaleca psycholog Honey Langcaster-James.

Możesz także kontrolować swój przeżywający nawyk, łącząc się ze swoimi zmysłami. Zacznij zauważać, co słyszysz, widzisz, wąchasz, smakujesz i czujesz.

Chodzi o to, aby ponownie połączyć się ze swoim bezpośrednim światem i wszystkim wokół. Kiedy zaczynasz zauważać, spędzasz mniej czasu w głowie.

Możesz także zauważyć swój nadmierny nawyk i oderwać się od niego. Uświadomienie sobie może pomóc ci przejąć kontrolę.

Rozpoznaj, że twój mózg jest w trybie nadbiegu lub przeżuwania, a następnie spróbuj natychmiast go wyrwać. Lub jeszcze lepiej, odwróć uwagę i skieruj swoją uwagę na coś innego, co wymaga skupienia.

To wymaga praktyki, ale z czasem będziesz w stanie łatwo rozpoznać, kiedy niepotrzebnie się martwisz, i zamiast tego zdecydować się na zrobienie czegoś w prawdziwym życiu, zamiast spędzać dużo czasu w głowie.

Na przykład przekonwertuj „Nie mogę uwierzyć, że to się stało” na „Co mogę zrobić, aby zapobiec powtórzeniu się?” Lub przekonwertuj „Nie mam dobrych przyjaciół!” Na „Jakie kroki mogę zrobić, aby pogłębić przyjaźnie i znaleźć nowe?” poleca dr Ryan Howes.

Nie zgub się w myślach o tym, co możesz mieć, chciałbyś i powinieneś zrobić inaczej. Stres psychiczny może poważnie wpłynąć na jakość życia.

Nad-aktywny umysł może uczynić życie nieszczęśliwym. Uczenie się, jak przestać spędzać czas w głowie, jest jednym z największych darów, jakie możesz sobie dać.

Jak wszystkie nawyki, zmiana destrukcyjnych wzorców myślowych może być wyzwaniem, ale nie jest niemożliwa. Ćwicząc, możesz ćwiczyć mózg, aby postrzegał rzeczy inaczej i zmniejszał stres związany z nadmiernym myśleniem.

Jeśli nadmierne myślenie rujnuje twoje życie i jeśli myślisz, że możesz popaść w depresję z powodu swoich myśli, warto uzyskać profesjonalną pomoc.

Blogia
Blogia
Jeśli nie chcesz być zapomnianym szybko po śmierci, albo zaraz pisz rzeczy warte przeczytania, albo czyń rzeczy warte opisania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Must Read

18 Rzeczy w Życiu, Które Nie Są Tego Warte

Ostrzegam, wszystko opiera się na doświadczeniach i spostrzeżeniach autora. 1. Współpraca lub praca z przyjaciółmi tylko dlatego, że są przyjaciółmi. Przyjaźniłem się z ludźmi...

Chcesz być zdrowym? Zobacz jak niewiele musiałbyś ćwiczyć!

Codzienny cel na ilość zdobytych kroków to najprostszy sposób dla przeciętnego człowieka na uzyskanie minimalnej dziennej dawki aktywności fizycznej. Rzymski lekarza Galen jest przodek...

Jak Przestać Nadmiernie Myśleć – Wyjaśniają Psychologowie

Nadmierne myślenie może prowadzić do poważnego stresu emocjonalnego i może zwiększyć ryzyko problemów ze zdrowiem psychicznym. Myślenie o czymś w nieskończoność - jest męczące. Podczas gdy...